Pracovněprávní nároky: Nenahlášený pracovní úraz se svědky

Pracovní úraz

Dobrý den, v práci jsem si popálila zápěstí od slitiny, bohužel jsem si to nenechala zapsat, ale mám 5 svědků události. Později jsem událost chtěla dodatečně nahlásit, ale byla jsem vedoucím výroby odmítnuta. Bohužel jsem nastoupila na neschopenku, stav zápěstí se velmi zhoršil, užívám antibiotika a léky na otok a záněty. Můžu se nějak bránit? Děkuji

Dobrý den,

i když se jedná o menší úraz, je vždy vhodné jej právě kvůli možnému pozdějšímu zhoršení nahlásit. Pracovní úraz však může být nahlášen i později. Pokud máte svědky, požádejte je, aby Vám úraz před vedoucí dosvědčili, ta by jej měla na základě svědectví dodatečně zapsat. Pokud úraz nebude zapsán do knihy úrazů, bude vymáhání odškodnění za pracovní úraz složité.

S pozdravem Vaše nároky.cz