Šmejdi: Neobjednané zboží

Nevyžádané zásilky

dostal jsem do schránky zdarma se smlouvou od firmi westerfild int.ag.na telefon firma nereagovala,poslal jsem sms že si nepřeji další zboží dle návrhu na smlouvě.telefon odpověděl že sms byla doručena.dne 23. 9 2015 jsem obdržel další balíček do schránky který jsem obratem odeslal zpět na po box 18 120 00 praha 2 doporučeně s dodejkou a opět s dopisem o odstoupení od smlouvy.dodejka potvrzená o dodání 25.9 2015 oprávněnou osobou.dne 5.11 2015 jsem obdržel upomínku o nezaplacení objednaného zboží v hodnotě 408.00 včetně poplatku za prodlení 59.00 s přiloženou složenkou. na upomínce důležité informace:datum splatnosti 08.10 2015 datum vystavení faktury 27.10 2015 .prosím zda by jste mi mohli poradit co s tím děkuji.

Dobrý den,

bohužel z Vámi podaných informací nevyplývá, zda došlo k uzavření smlouvy (např. během předcházejícího telefonního hovoru).

Pokud ano, bylo možné do čtrnácti dnů od převzetí zboží od smlouvy odstoupit a zboží zaslat zpět (pokud jste během uzavření smlouvy nebyl na toto Vaše právo upozorněn, prodlužuje se taková lhůta na jeden rok a čtrnáct dnů). Jelikož nejsou k dispozici bližší detaily ohledně případné smlouvy, nelze určit další možné způsoby ukončení smlouvy.
Pokud k uzavření žádné smlouvy nedošlo, jednalo by se o neobjednané plnění, které nejste povinen na své náklady vracet, ani platit.

Zpět do Šmejdi