Ostatní: Neopomenutelní dědicové - děti

Dědictví

Jsou zletilé děti zůstavitele vždy neopomenutelní dědici, když existuje závěť, kterou však manželka zůstavitele spolu s notářkou obešla např. zúžením SJM, takže veškerý majetek zůstavitele byl na ni ještě za života zůstavitele? Notářka věděla o kritickém zdravotním stavu zůstavitele, přesto pomáhala manželce v jejích nekalostech proti jeho dětem.

Dobrý den,
děti zůstavitele jsou vždy neopomenutelnými dědici, s výjimkou případu, kdy zůstavitel na základě zákonem daných předpokladů takovéhoto dědice vydědil. V případě zúžení SJM je nutný notářský zápis. V případě, že zůstavitel již není schopen posoudit své jednání, lze se proti tomuto zúžení soudně odvolat.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní