Pracovněprávní nároky: Neoprávněná žádost lékařského posudku

Ukončení pracovního poměru

Dobry den,ukoncil jsem pracovni pomer ze zdravotnich duvodu. Pracuji jako ridic kamionu.Zamestnavatel pozaduje lekarsky posudek,aby ho mohl odeslat na prislusny urad a nechat odebrat ridicske opravneni. Je opravnen tak ucinit? Dekuji

Dobrý den,

jestliže jste ukončil pracovní poměr výpovědí, jako zaměstnanec nemusíte vůbec udávat důvod vaší výpovědi. Zaměstnavatel není oprávněn po vás tento důvod vyžadovat a už vůbec není oprávněn požadovat lékařský posudek, a to ani za vámi uvedeným účelem.