Pracovněprávní nároky: Neoprávněná žádost zaměstnavatele o nadpracování

Lékař

Dobrý den jezdím jednou do měsíce k ortopedovy do okresního města vzdáleného 30 km.Jelikož pracuje jen do 15.00 hodin a má pracovní doba je do 14.30 nestihnu to.Zaměstnavatel požaduje nadělání. Má na to právo ? Děkuji.

Vážená paní/pane

zaměstnavatel na to právo nemá, musí Vám poskytnout volno s náhradou mzdy, pokud se jedná zdravotnické zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout (dále jen „nejbližší zdravotnické zařízení“), pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu. Dobu, kterou jste byl(a) u lékaře napracovat nemusíte.