Pracovněprávní nároky: Neoprávněné nucení k podepsání dohody

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, může mě zaměstnavatel nutit, abych dal výpověď dohodou ? Já trvám na výpovědi ze strany zaměstnavatele z důvodu nadbytečnosti, protože prodal majetek a končí činnost. Děkuji Lukeš

Dobrý den, výpověď dohodou je dvoustranné právní jednání, které musí být učiněno se souhlasem obou stran. Zaměstnavatel Vás tedy nemůže nutit k ukončení pracovního poměru dohodou.