Pracovněprávní nároky: Neoprávněné požadování částky z insolvence

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,můj zaměstnavatel my ztrhava z výplaty částku na insolventní řízení.Teď jsem v pracovní neschopnosti a chci ukončit pracovní poměr který trvá skoro dva roky.Zaměstnavatel chce po mne tu částku kterou poslal za insolvencni zpět.Ma na to právo?Děkuji za odpoved

Dobrý den,

zaměstnavatel nemá právo po Vás požadovat částku, kterou za Vás zaplatil, jelikož se jedná o Vámi vydělané peníze.