Ostatní: Neoprávněné vyřazení z Úřadu práce

Úřad práce

Dobrý den, přes úřad práce jsem získala zaměstnání, které jsem přijala. Zaměstnavatel během výběrového řízení mě obvinil, že jsem zaměstnání odmítla svým chováním, jelikož jsem před nástupem firmu navštívila a pouze se vyjádřila, že program v kterém budu pracovat je náročný. Ale práci jsem neodmítla.Zaměstnavatel mě už po tomto nedorozumění nechtěl přijmout a na úřad dodal potvrzení, že jsem práci odmítla s tím že mě chtějí vyřadit z úřadu práce. Práci jsem od počátku neodmítala až do konce s tím, že jsem se vyjádřila i úřadu práce. Jak se mám bránit? Je mi 55 roků a na úřadě jsem dva roky a pobírám sociální dávku. Zůstanu bez prostředků? Nevím jak to mám řešit. Prosím poraďte.Děkuji

Dobrý den,

pokud Vás Úřad práce vyřadil z evidence uchazečů o zaměstnání, můžete se proti tomuto rozhodnutí dle §83 odst. 1 zákona č. 500/2004Sb. Správní řád, odvolat do 15 dnů od doručení rozhodnutí o vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání. Odvolací orgán zde bude Krajský úřad práce, kterému budete muset předložit vysvětlení celé události, případně dokázat, že jste práci neodmítla.

Zpět do Ostatní