Bydlení: Neoprávněný požadavek náhrady škody

Spor s majitelem

Dobrý den, po skončení pronájmu v bytě a následném předání bytu pronajímajiteli (i po sepsání předávacího protokolu o vadách způsobeným nájemníkem) pronajímatel požaduje náhradu škody za další nějaké nalezené vady v bytě. Od čeho je tedy předávací protokol a hlavně se pronajímatel ani před skončením nájmu nezajímal o stav bytu, neprohlédl si ho a nyní se dožaduje něčeho, co v předávacím protokolu není zaznamenáno. Má na takové jednání pronajímatel právo, když byt byl již předán a byl převzatý a podepsaný předávací protokol mezi oběma stranami? Popřípadě, jak se má nájemce bránit, když pronajímatel po předání bytu takto začne jednat? Je to snad povinnost samotného pronajímatele si zkontrolovat byt, který nájemci pronajímal, než sepíše předávací konečený protokol. Děkuji za radu. JB

Dobrý den,

V případě, že byl byt již předán a předávací protokol podepsán, je na pronajímateli, aby prokázal, že vady bytu byly skryté a nemohl je při běžné prohlídce odhalit. Pokud toto neprokáže, nemáte povinnost cokoliv doplácet.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení