Pracovněprávní nároky: Neoprávněný výpověď v době pracovní neschpnosti

Ukončení pracovního poměru

DOBRÝ DEN.STAL SE MI PRACOVNÍ ÚRAZ ZAVINĚNÝ DRUHOU OSOBOU.JSEM V PRACOVNÍ NESCHOPNOSTI TŘI DNY A BYLA MI ZAMĚSTNAVATELEM DORUČENA VÝPOVĚĎ Z PRACOVNÍHO POMĚRU.Může mi dát zaměstnavatel výpověď z pracovního poměru, když jsem v pracovní neschopnosti z důvodu pracovního úrazu?I když výpověď podepíši je platná nebo nikoliv? A pokud není tato daná zaměstnavatelem platná jak se bránit a docílit její zrušení? Děkuji S pozdravem M.M.

Dobrý den,

zaměstnavatel Vám skutečně nemůže dát výpověď v pracovní neschopnosti. Neplatná je, i pokud jste potvrdil její přijmutí podpisem. Pokud ale nechcete, aby Váš pracovní poměr skončil, musíte bez zbytečného odkladu písemně zaměstnavateli oznámit, že trváte na tom, aby pracovní poměr dále trval. Zaměstnavatel je potom povinen Vám platit náhradu mzdy (pokud nepobíráte nemocenskou) ode dne, kdy mu je toto oznámení doručeno až do doby, kdy Vám znovu začne přidělovat práci a bude Vám náležet mzda. Pokud ale zaměstnavatel nebude plnit svoje povinnosti, je nutné se žalobou domáhat prohlášení neplatnosti zrušení pracovního poměru a proplacení náhrad.