Zdraví: Neoznámený úraz v družině

Úraz ve škole

Dobrý den, syn si včera venku na hřišti, lde byli s družinou nastipl kotnik na leve noze, bohuzel to neoznamil uitelce a dnes dostal sadru. Má nárok na úhradu úrazového pojištění i když ho nemá sjednané? A jaké doklady jsou k tomu potřeba a kde si může zažádat. Díky za odpověď

Dobrý den,

problém může být v tom, že úraz nebyl oznámen. Obecně je totiž škola na tyto případy pojištěná a z pojistky školy by se pak úraz vyplácel.

Určitě však můžete školu požádat o to, aby byl úraz zpětně zapsán a uplatněn z výše zmíněné pojistky.

Do budoucna vždy doporučujeme úrazy podobného typu okamžitě hlásit.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví