Pracovněprávní nároky: Neplacené volno po rodičovské dovolené

neplacené volno Rodičovská

Dobrý den, po tříleté rodičovské dovolené jsem zažádala o neplacené volno, to mi bylo schváleno a trvá do února 2018. Chci se zeptat, zda mohu v době čerpání neplaceného volna dostat výpověď ze strany zaměstnavatele a zda mám nárok na odstupné. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jestliže jste se se zaměstnavatelem dohodla na neplaceném volnu po skončení rodičovské dovolené, nevztahuje se na Vás již zvláštní ochrana poskytovaná zákoníkem práce. Zaměstnavatel s Vámi tedy může pracovní poměr ukončit. Pokud by tak učinil výpovědí, měl by povinnost Vám poskytnout i odstupné odpovídající délce trvání pracovního poměru.

S pozdravem,