Pracovněprávní nároky: Neplacené volno přes letní prázdniny u učitele

neplacené volno

Dobrý den, mám dotaz, zda ředitel na SŠ, pokud povolil učiteli dovolenou v průběhu roku bez žádných podmínek, může mu přikázat vzít si neplacené volno během letních prázdnin, i přes ochotu učitele napracovat si chybějící dny dovolené?

Dobrý den,

neplacené volno nelze zaměstnanci nařídit. Zaměstnavatel se na neplaceném volnu může se zaměstnancem jen dohodnout. Pokud se jedná o situaci, kdy Vám zaměstnavatel nemůže přidělovat práci podle pracovní smlouvy, jedná se o překážku na straně zaměstnavatele a pak Vám náleží náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku.

S podzravem