Pojištění automobilu: Neplatná pojistka viníka nehody

Dopravní nehody

Jsem vlastníkem automobilu, který jsem v době své dovolene zapujcíl a příteli své dcery a do nich naboural nějaký chlapec. Ihned byla zavolána PČR a sepsán protokol chlapec vše příznal, že to byla jeho vina. Nahlásil číslo pojistky...ale druhý den zjistil (PČŘ neověřila), že pojistka není platná, že mu byla zrušena, přitom mu přišla zelena karta. Chlapec samozřejmě peníze nemá. .jak prosím postupovat? Děkuji za informaci a přeji hezký den Petra Brethová

Dobrý den,

pokud bylo pojištění neplatné a k této neplatnosti nevedla chyba pojišťovny, je za škodu odpovědný právě řidič vozidla, který nehodu způsobil. Obecně je nejdříve nutné jej vyzvat k plnění, pokud on plnit odmítne, tak je nutné se nároku domáhat u soudu a pokud soud nárok přizná, a povinný jej neuhradí, je nutné přistoupit k exekuci.

S pozdravem, Vašenároky.cz