Pojišťovny: Neposkytnutí náhradního vozidlo po totální škodě

Dopravní nehody

15.3.2017 moji dceři nedalo přednost jedoucí z vedlejší silnice, došlo ke srážce moje dcera jela krátkou Fábií rok výroby 2001. Dnes technik pojišťovny strany viníka nehody rozhodl, že je auto k likvidaci. Ptali jsme se pojišťovny viníka zda nám půjčí náhradní vozidlo po dobu vyšetřování události. Bylo nám sděleno likvidátorem, že na vozidlo nemáme nárok neboť je to totálka. Prosím zjistěte mi na co máme v takovém případě nárok, když dcera byla na vozidle závislá jezdit do zaměstnání. Děkuji Ivana Jirdásková

Dobrý den, v případě totální škody se náklady na půjčení náhradního vozu nepovažují za účelně vynaložené a na náhradní vozidlo či proplacení nákladů na půjčení nárok není. Ovšem není tomu tak vždy. Pro přesnější posouzení si neváhejte zadat případ na Vašenároky.cz.