Bydlení: Nepravdivá informace o stavu komínu

Skryté vady nemovitosti

Dobrý den,před rokem jsem koupila dům.Prodej sprostředkovala realitní kancelář,nyní jsem chtěla revizi komínu,ale komeník zjistil ,že je komín v dezolátním stavu vyvložkovaný vodovodníma tzrubkama.Oprava bude stát cca 30000kč.Mám nárok na kompenzaci od předchozího majitele,když ten dodal při koupi domu zprávu s razítkaem o dobrém stavu komínu?Děkuju

Pěkný den,

v tomto případě se s největší pravděpodobnosti jedná o skrytou vadu nemovitosti. Vadu musíte namítnout předchozímu majiteli a doložíte mu stanovisko kominíka. Prodávající by tedy za vady měl odpovídat na základě kupní smlouvy. Zvlášť jasná by byla odpovědnost v případě, kdy byste měla k dispozici nějaké podepsané potvrzení o dobrém stavu komínu.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení