Reklamace/e-shopy: Nepravdivé informace o autě

Reklamace vozidla z autobazaru

před měsícem jsme v .... koupili auto a do dnešního dne nemůžeme jezdit z toho důvodu,že prodejce nám lhal o ekologické dani!Lze auto vrátit a požadovat peníze zpět? Děkuji J.

Dobrý den,

pro posouzení Vaší věci je nutné znát přesné okolnosti prodeje vozidla a prostudovat podklady, především pak kupní smlouvu a související informace, které Vám byly při zakoupení vozidla prodejcem poskytnuty. Pokud Vám byly prodejcem poskytnuty zavádějící či mylné informace či poskytnuto plnění (vozidlo) v rozporu s kupní smlouvou, vznikají Vám z tohoto titulu nároky ve smyslu vadného plnění dle občanského zákoníku. Zásadní skutečností dále bude, jakým způsobem Vám konkrétně prodejce mylnou informaci poskytl a z jakého důvodu není možné vozidlo provozovat, což má vliv především na Vaše navazující nároky, tedy zda je možné odstoupit od kupní smlouvy či jen požadovat slevu z kupní ceny či odstranění vady věci.

Pokud budete mít zájem, můžete zadat případ společnosti Vaše nároky.cz https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad aby jej mohl právník zdarma posoudit a zhodnotit, jaké jsou Vaše nároky.