Pracovněprávní nároky: Nepřevedení dovolené do dalšího roku

Dovolená

dobrý den, mam dotaz. pracuji jako pomocná kuchařka v restauraci od 1.9.2016 a nevybrala jsem si za tyto měsíce dovolenou. p. vedouci mě sdělil, že dovolenou neproplácí ani nepřevádí do dalšího roku. a když proplatí, tak jen 5O%. na upřesnění uvadím, že pracujeme tzv. krátky dlouhy týden. 12 hodinové směny. asi se zeptám hloupě, ale když si vyberu dovolenou v krátkém týdnu, to jsem v práci jen 2 dny ST,ČT pak volno, mám nárok na zaplacení volných dní jako za dovolenou?děkuji za odpověd s pozdravem Špindlerová

Dobrý den,dovolená musí být vyčerpána do 30. června následujícího roku. Pokud Vám její čerpání zaměstnavatel neumožní, můžete si ji následně určit sám. Nemůže-li být dovolená vyčerpána ani do konce následujícího kalendářního roku proto, že zaměstnanec byl uznán dočasně práce neschopným, je zaměstnavatel povinen určit dobu čerpání této dovolené po skončení těchto překážek v práci. Co se týče nevyčerpané dovolené v případě skončení pracovního poměru, náleží Vám náhrada mzdy nebo platu.