Pracovněprávní nároky: Nepřiznaná nemoc z povolání

Nemoc z povolání

Dobry den.Pracuji jako hornik od roku 1991,v roce 2006 mi bylo přiznano ohroženi nemoci z povolani na kapilárni tunely a byl jsem přerazen do nerizikove pracovni kategorie 2.V roce 2016 mi zjistily zhoršeni na stredně těžkou distalni senzomotorickou neuropatii,ale nemoc z povolani mi nepriznali,prí jsem byl vhodně přerazen.Mam na nemoc z povolaní narok?Jak mam postupovat?Děkuji,s pozdravem K.

Dobrý den,

pokud se u zaměstnance projeví příznaky možné nemoci z povolání, je potřeba získat posudek, který stanoví, že se jedná o onemocnění mající původ v povolání. K vydávání těchto stanovisek jsou příslušní poskytovatelé pracovnělékařských služeb, konkrétně tzv. střediska nemocí z povolání. Pokud s tímto posudkem nesouhlasíte, můžete se odvolat ve lhůtě 15 dnů od doručení.