Pracovněprávní nároky: Neprodloužení doby určité pro nemoc

Ukončení pracovního poměru

Dobry den jsem invalidni v 1.stupnu,pracuji jako strazna od lonskeho dubna,tento rok mi konci v kvetnu smlouva.Mam zdravotni problemy se zady a tri mesice mam neschopenku a bojim se,ze dostanu vypoved k vuli nemoci,ikdyz jsem vedena ve firme jako invalidni.Muze mi firma k vuli nemoci,neprodlouzit smlouvu?dekuji za od poved.

Dobrý den,

pracovní neschopnost nemá vliv na skončení pracovního poměru na dobu určitou. Pokud tedy Váš zaměstnavatel nebude mít zájem Vám prodloužit smlouvy, například z důvodu nemoci, má na tento krok nárok.