Bydlení: Neprodloužení nájemní smlouvy

Nájemní smlouva

Dobry den mam dotaz ohledně najemní smlovy mám smlouvu na dobu určitou a pronajímatelka mi zdelila písemně že mi smlouvu neprodlouží tudíž smlouva je platná do 31.12.217 a tak mě zajímá zda když opustím byt dříve zda jí musim platit najemne až do doby kdy skončí najemní smlouva děkuji za radu

Dobrý den,

jelikož je zbytečné podávat výpověď z nájemní smlouvy, která má tříměsíční lhůtu, pak Vám doporučuji, abyste se s pronajímatelkou osobně domluvili. Třeba by si našla dalšího nájemce a Vy byste nemusel platit nájemné např. za prosinec.

Jinak, než dohodou s pronajímatelkou není možné situaci vyřešit, jelikož na výpověď z nájmu dle § 2285 a násl. občanského zákoníku je již pozdě.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení