Bydlení: Neprodloužení smlouvy činžovního domu novým majitelem

Pronajatý byt Nájemní smlouva

Dobrý den, mám nájemní smlouvu na dobu neurčitou z roku 1987 v činžovním domě. Po revoluci byl dům restituován a letos ho majitelé prodali. Nový majitel se údajně chystá celý dům rekonstruovat s tím, že nájemníkům se smlouvami na dobu určitou je neprodlouží a nám hrozí vystěhování. Zatím nemáme nic písemně. Můžete mi prosím předběžně sdělit, na co bychom měli v tomto případě nárok? Případně, do kdy nám to musí sdělit? Předem děkuji.

Dobrý den,

V případě, že máte nájemní smlouvu na dobu neurčitou, může pronajímatel vypovědět nájem pouze na základě jednoho z výpovědních důvodů v § 2288 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, a to v tříměsíční výpovědní době. Výpověď musí být písemná a obsahovat konkrétní výpovědní důvod. Bohužel z doložených informací však nelze jednoznačně určit, o jaké nároky by se ve Vašem případě mohlo jednat.

Zpět do Bydlení