Pracovněprávní nároky: Neprodloužení smlouvy na dobu určitou

Pracovní smlouva

Dobrý den,30.11.2017 mi končí pracovní smlouva,sjednaná na dobu určitou k tomuto datu a já ji nechci prodloužit,protože mám jinou práci od ledna 2018.Musím tím pádem na pracovní úřad na 1.měsíc.Stávající zaměstnavatel mi zdělil,že musím podat písemně jakesi ukončení pracovního poměru k tomu datu,,ve znění _k 30.11.2017 ukončuji pracovní poměr sjednaný k tomuto datu na dobu určitou._Bojím se,že mi pak nebude přiznán nárok na podporu v nezaměstnanosti v plné výši,tedy 65%.. Navíc v zákoníku práce se všude píše,že ten pracovní poměr na dobu určitou končí automaticky a bez jakýchkoliv dalších náležitostí..Děkuji za odpověď Mudrová

Vážená paní Mudrová,

v případě smlouvy na dobu určitou tato skutečně končí dnem sjednaným ve smlouvě jako den ukončení pracovního poměru. Písemně je třeba podat žádost pouze při návrhu na prodloužení smlouvy.

V případě, že byste podala písemně žádost o ukončení pracovního poměru, mohl by toto úřad práce považovat za výpověď bez zjevného důvodu. je proto lepší nechat smlouvu "doběhnout" a dále vše řešit s úřadem práce na základě ukončení pracovního poměru skončením doby, na kterou byl uzavřen.

S pozdravem,