Pracovněprávní nároky: Neproplacená nemocenská v Německu

Nemocenská

Pěkný den,mám prosim dva dotazy.V listopadu 2016 jsem nastoupila do nemecka do fabriky ale bohužel jsem stihla odpracovat jen deset dnů a potkala mě nemila záležitost a musela jsem nutně na operaci tudíž jsem k poslednímu listopadu dostala výpověď a každý mě posílal jak se říká od čerta k ďáblu a dodnes mi neschopenku která trvala do pulky ledna2017 nikdo neproplatil smim se zeptat kam se mohu obrátit.A druhý dotaz kamaradka nastoupila 27.3.2017 a 30.4.2017 šla na neschopenku neboť si zlomila ruku a zamestnavatel ji sdělil že ji také nic neproplati může se někam obrátit.Předem moc děkuji za odpověď s přáním pěkného dne M.Pestova

Dobrý den,

v případě zaměstnání u německého zaměstnavatel Vám bohužel nejsme schopni pomoci, jelikož tento pracovní poměr se řídí německým právem. Pokud Vaše kamarádka byla zaměstnána u Českého zaměstnavatele má nárok na proplacení náhrady mzdy od třetího do čtrnáctého dne pracovní neschopnosti od zaměstnavatele a od čtrnáctého dne na nemocenskou od SSZ, pokud splňuje zákonné podmínky. Pokud zaměstnavatel odmítá náhradu mzdy proplatit, je nutné se jejího nároku domáhat u soudu. Je také možné podat návrh na prošetření inspekci práce.

S pozdravem,

Vašenároky.cz