Pracovněprávní nároky: Neproplacení nevyčerpané dovolené

Dovolená

Dobrý den, dcera má uzavřený pracovní poměr na dobu určitou, který končí 30.6.2017 (učí na gymnáziu). Nastoupila 3.5.2017 na mateřskou dovolenou a dle informace mzdové účtárny jí nelze proplatit nevyčerpanou dovolenou, neb v době ukončení PP bude na mateřské dovolené. Je to opravdu tak? Děkuji předem za odpověď.

Vážená paní,

dovolená náleží za odpracovanou dobu u zaměstnavatele, přičemž za pracovní dobu se počítá i mateřská dovolená, při které vzniká nárok na dovolenou. V případě ukončení pracovního poměru náleží zaměstnanci proplacení této dovolené.

S pozdravem,

Vaše nároky