Pracovněprávní nároky: Neproplacení přesčasů a zákaz dovolené

Práce přesčas

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Pracuji v nepřetržitém provozu. 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny noční. V měsíci kdy odpracujeme více dní např. místo 21 tak 23 máme nárok na dva dny tzv. křížkového volna. Ty nám zaměstnavatel nejdříve naplánuje a pak nám je opakovaně ruší s tím že nemá lidi na dosazení směn. Přesčasy nám ale neproplatí. Zakazují nám dovolené. Už nevíme jak se proti tomuhle jednání bránit. Děkuji za odpověď a radu.

Dobrý den,

ve Vašem případě určitě máte nárok na proplacení přesčasů (pokud Vaše mzda nebyla sjednána s přihlédnutím k přesčasům), či na náhradní volno a také na možnost vybrání Vaší dovolené. Můžete podat podnět k prošetření záležitosti Inspekci práce nebo se domáhat Vašich práv u soudu. Pokud máte zájem o pomoc s Vaší záležitostí, neváhejte si zadat případ na stránkách Vašenároky.cz.

S pozravem