Bydlení: Neproplacení vyvložkování kotlů

Příspěvek na bydlení Úhrady oprav

V roce 2017 jsme schválili usnesení o tom, že vyvložkování komínů pro kondenzační kotle bude propláceno z fondu oprav. V prohlášení vlastníka je komín uváděn jako společný majetek. Jde o bezchybné vyvložkování komínu pro kondenzační kotel, ale fakturu jsme nedostali proplacenou. Nyní se vedení SVBJ bojí vyvložkování proplácet - neodpovídá prý nařízení vlády. Je jejich zdůvodnění správné? Na odpověď se těší Jiřina V., Jihlava.

Dobrý den, vyvložkování by se proplatit mělo. Pokud má SVBJ pochybnosti o kvalitě provedení a o tom, zda odpovídá nařízení vlády, pak lze požadovat slevu z ceny s odkazem na konkrétní pochybení při provádění vyvložkování. V ostatních případech by bylo nutno zaplatit cenu plnou.

Zpět do Bydlení