Pracovněprávní nároky: Neproplacený čas u lékaře

Lékař

Dobrý den, Můžu se zeptat: Bydlím v Příbrami. Byla jsem u lékáře v Praze. Placené pouze 4 hod k výplátě. Správně nebo ?? ¨Prosím mi vysvětlite. S pozdravem Lucie

Vážená paní,

pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu, bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout, pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu. Bylo-li však vyšetření nebo ošetření provedeno v jiném než nejbližším zdravotnickém zařízení, poskytne se pracovní volno na nezbytně nutnou dobu; náhrada mzdy nebo platu však přísluší nejvýše za dobu popsanou výše.