Pracovněprávní nároky: Nerovné zacházení se zaměstnanci

Spor se zaměstnavatelem

Dobrý den,prosím o radu,pracuji ve školství jako hlavní kuchařka.Ředitel mi snížil tabulkově plat,neuznal mi odpracované roky,neuznal je jenom mně,takže mám tabulkově stejný základ jako pomocná kuchařka,která má odpracované v oboru méně let než já. Důvod udal že nemá peníze.Nechtěla jsem to podepsat,ale vedoucí stravování na mně křičela ,že kvůli mně nebudou mít ostatní zaměstnanci včas výplatu.když se ozvu hrozí,že si najde někoho jiného.Mám 50 let ve školství pracuji 20 let,ředitel a vedoucí stravování jsou tam 2 roky.Mám za to ,že jde o nerovné zacházení ze zaměstnanci. Děkuji za radu s pozdravem s láskou vařící kuchařka pro děti Jana N.

Dobrý den,
v tomto případě můžete namítat nedostatek svobodné vůle. Taková dohoda by pak byla neplatná, avšak je na Vás, abyste vše nějakým způsobem dokázala (např. pomocí svědků). Z vašeho popisu se zdá, že zaměstnavatel nejednal dle platných právních předpisů, proto Vám doporučujeme se obrátit na příslušní inspektorát práce, který záležitost prošetří a pomůže Vám.