Stát: Neschopenka pro úřad práce

Úřad práce

Dobrý den, k 30.6.2017 končím pracovní poměr. Půjdu se hlásit na úřad práce, ale koncem měsíce července nastupuji na operaci do nemocnice. Je třeba vystavit neschopenku pro úřad práce? A bude mi vyplácena podpora a v době neschopnosti nebo nemocenská? Děkuji za informaci a s pozdravem Reich

Vážený pane Reich,

pokud budete evidován na ÚP je taktéž třeba doložit potvrzení o dočasné pracovní neschopnosti, aby Vám dále byla zasílána podpora v nezaměstnanosti. Pokud byste byl uznán dočasně pracovně neschopným před evidencí na ÚP, tak nebudete zaevidován (na to pozor).

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Stát