Pracovněprávní nároky: Neschopenka ve výpovědní lhůtě a nadpracování směn

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Dobrý den, Mám takový problém.. Pracuji v Bille a jsem ve výpovědní lhůtě která mi začala 1.4.2018 a končí 31.5.2018 (2 měsíce) můžu marodit ? bohužel jsem na neschopence (14 dní) a teď mi psala kolegyně, že vedoucí byla na školení že je nový zákon a že si to musím ty 2 týdny co jsem na neschopence odpracovat.. Je to možné ? Když mám neschopenku vystavenou od doktora ? Hned jsem volala zástupkyni vedoucí a ta mi na to řekla že je nový zákon, že byla teď někdy na školení a tam jí řekli že si to musím nadpracovat, že se mi doba prodlužuje, že je to nějaká kolektivní smlouva u Bille. Že stejně jak Já se chráním že mě nemůžou vyhodit v neschopnosti, tak oni se chrání tím, že si tam oddělám prostě 2 měsíce. Poradíte mi co s tím ? Jde i o to, že se stěhuji do jiného města a nemám v plánu tam zůstat déle než budu muset. Děkuji.

Dobrý den,

pokud byla výpověď dána ze strany zaměstnavatele před počátkem pracovní neschopnosti tak, že by výpovědní doba měla uplynout v průběhu pracovní neschopnosti, doba strávena v pracovní neschopnosti se do výpovědní doby nezapočítává, pracovní poměr by tedy skončil až uplynutím zbývající doby po skončení pracovní neschopnosti. To však neplatí, pokud zaměstnanec na prodloužení pracovního poměru netrvá. Pokud podá zaměstnanec výpověď sám, k žádnému prodlužování pracovního poměru v souvislosti s pracovní neschopnosti nedochází. Toto nemůže změnit ani uzavřená kolektivní smlouva, neboť dle zákoníku práce se k ujednáním v kolektivní smlouvě, která zaměstnancům ukládají povinnosti nebo zkracují jejich práva stanovená tímto zákonem, nepřihlíží.

S pozdravem,