Pracovněprávní nároky: Nesdělení dne nástupu do práce a následná výpověď

Ukončení pracovního poměru

vazeny pane doktore chtela jsem se zeptat muj syn se odhlasil z pracovniho uradu protoze si nasel praci sam ,podstoupil skoleni kde dostal hned pracovni smlouvu na dobu neurcitou.Sdelili mu ze ho o nastupu do zamestnani budou informovat telefonicky, coz se nestalo volal tam sam a neustale mu sdileli ze ho budou kontaktovat,coz se nestalo.To trvalo skoro mesic a nakonec mu prisla pisemna vypoved,Ted bude mit jeste dluh na zdravotnim a socialnim pojisteni.Prosim da se stim neco delat?s pozdravem irena Piekarzova

Vážená pí. Piekarzova

Po posouzení Vašeho dotazu jsme nedošli k závěru, že by Váš syn neměl dlužit na zdrav. a soc. pojištění, jelikož po odhlášení z pracovního úřadu uzavřel platnou smlouvu se zaměstnavatelem, který tím na sebe převzal povinnost platby pojištění. Pokud Váš syn dostal klasickou výpověď (NE ve zkušební době), je zaměstnancem ještě další minimálně 2 měsíce, po které je zaměstnavatel za něj povinen pojištění odvádět. Pokud s ním byl pracovní poměr ukončen ve zkušební době, ať se co nejdříve opět registruje na úřadu práce s tím, že vylíčí svou situaci. Nedoplatek na pojištění by mohl vzniknout pouze mezi odhlášením Vašeho syna z úřadu práce a podepsáním smlouvy, potažmo mezi ukončením prac. Poměru a přihlášením na úřadu práce.