Realitní kanceláře: Nesdělení skryté vady

Skryté vady nemovitosti

Dobry den,před měsícem jsme si koupily rod.dum.Ale Ted jsme našly ukrytou vadu na domě.Ale při prohlídce domu nebyla vidět.Bocni štítová strana je směrem k sousedům.A není tam přístup,pouze na dovolení sousedů.Ale prodávající měl tu možnost nám to ukázat.Ale bohužel se tak nestalo.A včera nás zavolali sousedi ať se jdeme podívat a zjistily jsme snad to nejhorší co může být.Stitova strana domů už byla v minulosti od země do půlky přistavována,ale celé to postupně odpadá.Kdyz jsem oslovila realitní kancelář která n dům prodávala,tak mi napsala že je to naše věc a máme si to řešit samy.Podle souseda je to investice minimálně 200000,- musí se to pomalu odbourat a vystavět novou opěrnou zeď.Muzete mi prosím poradit co teď máme dělat.Dum na majitel předal 29.42017 děkuji

Vážená paní,

v případě skryté vady nemovitosti máte stejná práva z vadného plnění, jako by se jednalo o vadu na věci movité, tzn. vadu musíte uplatnit neprodleně po jejím zjištění. Poté máte právo požadovat po předešlém majiteli (realitní kancelář o tomto nemusela vědět) buď opravu, popř. přiměřenou slevu z kupní ceny nemovitosti (pokud se nejdná o vadu, která omezuje užívání nemovitosti, pokud ano, můžete od smlouvy i odstoupit).