Pracovněprávní nároky: Nesouhlas s posudkem o bolestném

Pracovní úraz

Dobrý den Vám přeji, obracím se na Vás s dotazem ohledně odškodnění za pracovní úraz mého partnera. Šlo o poleptání rohovky a přestože nebyl ani z lékařského hlediska znám výsledek popř. případné trvalé následky, oko se partnerovi po každodenní péči po určité době naprosto zahojilo. On však odmítl podepsat lékařský posudek o odškodném, kde bylo jeho pracovní zranění vyčísleno na 20 bodů a podal na to stížnost. Moje otázka (prosba) směřována k Vám je. Jak se v takové věci postupuje a jak dlouho na odškodné či odpověď..máme čekat? Mnohokrát děkuji s pozdravm Vízková

Dobrý den,

pokud nesouhlasíte s posudkem o bolestném je vhodné nechat si vypracovat jiný nezávislí posudek, kterým bude určena hodnota bolestného. Na jeho základě je potom možné rozporovat posudek původní a domáhat se u zaměstnavatele bolestného ve výši dle posudku. Pokud zaměstnavatel odmítne uhradit bolestné, je nutné se nároku domáhat u soudu. Co se lhůt týče, je promlčecí doba u bolestného 3 roky.

S pozdravem, Vašenároky.cz