Pracovněprávní nároky: Nesouhlas s prodloužením pracovního poměru

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, jsem zaměstnán na dobu určitou po 3M zkušební době. KOnčí mi 31.12. 2016. Do kdy mi musí zaměstnavatel říci jestli mi smlouvu prodlouží ? A když mi ji prodlouží v době do 31.12.2016 a já už si raději najdu novou práci ( co kdyby neprodloužil) a nechci zůstat - nepodepíšu-li prodloužení končím teda ke konci roku ? A Nastoupil bych do nové práce od 1.1. 2017 Děkuji

Pěkný den,

není mi zcela jasné, co je myšleno tím, že se jedná o poměr na dobu určitou po tří měsíční zkušební lhůtě. Netuším, zda-li Vám 31.12. 2016 skončil pracovní poměr, či zkušební doba. Pokud ovšem hovoříte o skončení pracovního poměru, pak Vám jej nemůže zaměstnavatel prodloužit jednostranně, a potřebuje k tomu Váš souhlas. Pokud si najdete jinou práci k 1. 1. 2017, končí Váš pracovní poměr uplynutím doby stanovené v pracovní smlouvě.