Pojišťovny: Nesouhlas s výší plnění pojišťovny

Plnění pojišťovnou

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je možné se odvolat z důvodu nesouhlasu z výší plnění pojišťovny Uniqa (Fiducia). Jsem jedna asi ze 3 set poškozených co si u cestovní kanceláře Diamond Travel objednala zájezd, který se nikdy neuskutečnil. V době objednání/zaplacení zájezdu byla kancelář pojištěna proti úpadku ( do 22.11.2015 ). Dne 11.1.2017 nám bylo přiznáno plnění společností Uniqa ve výši 29,04 % !!! Chápu, že Diamond Travel nebyla pojištěna proti úpadku na dostatečný limit a že bohužel věřitelů bylo tolik, že pojistná částka nestačila a byla zordělená mezi nás všechny. Ale copak nemáme nárok na plnou náhradu ?? Je nás opravdu hodně, vzájemně se kontaktujeme a snažíme se něco podniknout, abychom dostaly své zpronevěřené peníze paní jednatelkou cestovní kanceláře Renatou Jelínkovou zpět ! Prosím, poraďte mi/ nám poškozeným na koho se obrátit a zda je nějaká šance v naší republice k získání svých nároků. Děkuji předem za jakoukoliv informaci a radu S pozdravem Renáta Hylšová

Dobrý den,

bohužel v daném případě jste získala nejvyšší možné plnění, které tím, že bylo rozděleno mezi větší počet věřitelů cestovní kanceláře, nemohlo být v plné výši. Zbytek financí bohužel není na kom vymoci.