Bydlení: Nesouhlas s vyúčtováním nedoplatku

Nájemné

Dobrý den, obracím se na Vás s problémem výše vyúčtování nedoplatku vody a topení v nájemním bytě za rok 2016. Obdrželi jsme fakturu na doplacení -bez nějakého rozpisu, spotřeby atd- pouze s konečnou sumou k zaplacení. Jedná se o nájemní dům se 7 byty a 1 nebytovým prostorem, obydleny jsou nyní pouze 3 byty, pronajímatel celkovou spotřebu rozdělil mezi 3 nájemníky. Topení je společné pro celý dům, vodoměry nikdo nezapisoval. Máme 3 radiátory, vytápěná plocha je 54m2, s manželem bydlíme sami 2. Máme zaplatit za topeni přes 33 tisíc a za vodu přes 17 tisíc, což se nám zdá opravdu moc. Poslali jsme nesouhlas s výši vyúčtování, jak máme postupovat dál? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

v tomto případě by mohlo být jednání vlastníka opravdu nekorektní, nicméně k důkladnému posouzení bychom potřebovali znát veškeré podklady. Vyžádejte si proto od Vlastníka veškeré podklady, na základě kterých bylo vyúčtování vystaveno. Můžete případ zadat na stránkách Vašenároky.cz, kde Vám s jeho řešením rádi pomůžeme.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení