Pracovněprávní nároky: Neumožnění čerpání dovolené

Dovolená

Dobrý den Dal jsem výpověd a vznilk mi nárok na dovolenou v počtu 6dní.Zaměstnavatel mi ale trvá na tom že si nemohu vybrat žádnou dovolenou ,jedinou možnost je že mi ji proplatí,.Může mi nařídit proplacení dovolené?.Potažmo potřebuji vyřídit i jiné záležitosti ohledně nového změstnání a na to by právě tá dovolené byla potřebná

Dobrý den,

pokud to nedovolují provozní podmínky, nemá zaměstnavatel povinnost umožnit zaměstnanci vyčerpání dovolené před skončením zaměstnání. V pokud tak ale neučiní, musí zaměstnanci poskytnout náhradu mzdy za dobu nevyčerpané dovolené.

S pozdravem,

Vašenároky.cz