Pracovněprávní nároky: Neumožnění vyčerpání zbylé dovolené

Dovolená

Dobrý den, jsem ve výpovědní lhůtě.Pracovní poměr mi konční k 31.5.2017, mám nevyčerpané 3,5 dne dovolené, kterou bych si chtěla vyčerpat. Zaměstnavatel mi to nechce umožnit s tím, že mi dovolenou proplatí. Má na toto nárok? Děkuji.

Vážená paní

Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel podle rozvrhu. Tento rozvrh je povinen vydat s ohledem na potřeby zaměstnance. Až pokud zaměstnavatel do posledního června takto dovolenou nerozepíše, může ji rozvrhnout zaměstnanec. Pokud tedy zaměstnavatel s Vaší dovolenou nepočítal, má právo na to Vám ji neposkytnout a po skončení prac. poměru Vám ji proplatit.