Letecká doprava: Neuschované letenky

Zpožděný let

Dobrý den.Dne 26.6.2017 jsem se svým synem odletala z dovolené v Řecku.Náš let z Tesaloniky Sarti-Fourka SKG-16.30 byl spozden o necelé 4 hodiny.Bohužel nemám schované letenky.Ztrácím tím nárok na kompenzaci?Děkuji M.F.

Dobrý den,

nárok ztrátou letenek nezaniká, ovšem pokud letecká společnost odmítne uhradit kompenzaci dobrovolně a nároku se bude nutné domáhat u soudu, nastává problém s prokázáním toho, že jste nastoupila k přepravě. Je možné tuto skutečnost prokázat i jiným způsobem než předložením letenek, ovšem prokazování se stane značně komplikovanějším. Jako důkazní prostředky lze použít potvrzení rezervace, svědectví dalších osob, …

S pozdravem, Vašenároky.cz