Reklamace/e-shopy: Neuznaná prodloužená záruka

Záruční lhůta

29.4.2014 jsem zakoupil benzinovou sekačku APL PM 46 na záručním listě byla vyznačena tříletá záruka 25.5.206 se sekačka rozbila a já jsem ji odvezl prodejci a ulatnil reklamaci v záruční době. Vyjádření servisní opravny znělo že na tento model se tříletá záruka nevztahuje a oprava je nerentabilní.

Záruka za jakost je dobrovolným prohlášením prodávajícího ohledně jakosti jím prodávaného zboží,přičemž délku záruční doby určuje smlouva. Dle § 2113 občanského zákoníku se zárukou za jakost prodávající zavazuje, že věc bude po určitou dobu způsobilá k použití pro obvyklý účel nebo že si zachová obvyklé vlastnosti. Tyto účinky má i uvedení záruční doby nebo doby použitelnosti věci na obalu nebo v reklamě. Pokud byla v záručním listě specifikovaná sekačka, kterou jste zakoupil, je prodávající zárukou za jakost vázán, a sekačku by Vám měli opravit.