Reklamace/e-shopy: Neuznaná reklamace kvůli opotřebení

Neuznaná reklamace

Dobrý den,zakoupil jsem si v G...... schůdky které mají nosnost 225kg dne 7.5.2014 a praskly pode mnou a já vážím 83kg.Dal jsem je tedy do G..... na reklamaci a vrátili se mi s tím že jsou nadměrně opotřebeny a tudíž mi neuznali reklamaci.Myslel jsem si že schůdky na 225 kg mi vydrží déle a opak je pravdou,tudíž 2600kč v tahu.Prosím poraďte co se s tím dá dělat.Děkuji David K

Dobrý den,

pokud Vaše reklamace nebyla uznána, je na vás, abyste prokázal vadu výrobku. K uplatnění práv z vadného výrobku máte ze zákona 2 roky, tudíž stále ještě můžete prokázat, že byl výrobek vadný. Za nejvěrohodnější důkazní prostředek je považován znalecký posudek. Pokud by znalec shledal výrobek vadným, reklamace by měla být uznána a prodávající by byl povinen vám proplatit znalečné. Problém by mohl nastat v souvislosti s tím, že k zakoupení výrobku došlo již před delší dobou, v tomto případě by tedy opotřebení mohlo určitou roli hrát, to ale právě může potvrdit či vyvrátit znalec.

Záleží také, zda jste na zakoupený výrobek dostal záruku nebo ne. Pokud ano, máte na vymožení svého nároku větší šanci, neboť zárukou za jakost se prodávající zavazuje, že věc bude po určitou dobu způsobilá k použití pro obvyklý účel. Pokud tedy prokážete, že jste schůdky nepoužíval nijak neobvykle, prodávající by měl na reklamaci přistoupit.