Reklamace/e-shopy: Neuznaná reklamace mobilu

Neuznaná reklamace

Dobrý večer. Koncem září letošního roku jsem zakoupila manželovi mobil za 11500kč na splátky.Po 14dnech užívání začal vypadávat signál a nebo při telefonování ho druhá strana neslyšela ale on nás ano.Když telefon vypnul a znova zapnul tak zas třeba 2 dny fungoval a stále dokola až se stalo že nešel vůbec zapnout.Šla jsem ho reklamovat s tím že chci mobil nový.Po 3 týdnech byla reklamace vyřízena a prý se závada neprojevila a reklamace nebyla uznána.Manžel má mobil doma od reklamace 10dnů a stejná závada akorát že zatím jde při vypnutí zapnout.Zítra jedu znovu reklamovat.Pokud opět reklamaci neuznají jak mám dále postupovat??Je prosinec a já už vezu od září mobil podruhé na reklamaci se stejnou závadou.Děkuji za odpověď.B

Dobrý den,

pokud se vada na zakoupeném zboží projeví opakovaně i po reklamaci, tak je možné od kupní smlouvy odstoupit. Vzhledem k tomu, že první reklamace nebyla úspěšná, bude toto nyní Vaše první reklamace. Pokud byste tedy mobil reklamovala cca 2-3x a vada se vždy objevila, bude možné od smlouvy odstoupit a budete mít nárok na vrácení peněz. V současné době na odstoupení však ještě nárok nemáte.

Pokud by prodávající nechtěl reklamaci či odstoupení uznat, bude nutno pořídit znalecký posudek ohledně vad telefonu, se kterým můžete žádat přehodnocení reklamace, popř. se tento dá využít i v soudním řízení.