Pracovněprávní nároky: Neuznání propustky k lékaři

Lékař

Dobrý den, má zaměstnavatel právo mě limitovat jednou propustkou k lékaři měsíčně? Jsem po lehčím chirurgickém zákroku a musím dojít na převaz a jiný den na vytažení stehů. Bylo mi řečeno, že jednu propustku jsem si již vybrala na onen zákrok a jinou mi již nedá. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud není možné navštívit lékaře mimo pracovní dobu, musí Vám zaměstnavatel poskytnout na dobu návštěvy lékaře a cesty k němu volno a náhradu mzdy. V případě že ošetření neproběhne v nejbližším vhodném lékařském zařízení, náleží Vám náhrada mzdy jen za dobu, kterou by trvala návštěva nejbližšího vhodného lékařského zařízení.

S pozdravem, Vašenároky.cz