Bydlení: Nevrácení kauce u podnájmu

Vrácení kauce

Dobrý den, Koncem minulého měsíce jsem se odstěhoval z Prahy, kde jsem byl v podnájmu. Klíče jsem nechal před koncem měsíce, po dohodě s nájemcem, ležet v bytě. Poté jsem zaslal zprávu, že kauci má poslat na můj ůčet. Týden se nic nedělo tak jsem začal psát. On začal s tím, že jsem jim nedal dost času (podle něho 10 dnů ) na to, si za mne najít náhradu. Proběhla výměna zpráv, kdy nejdříve sliboval, že to zašle jakmile bude mít nájemníka. To se mi samozřejmě nelíbilo. Po 10ti dnech a mém naléhání začal s tím, že tam bylo spousta prachu a museli přesunout nábytek a tak že mi dá o 1 týden méně z kauce. Dnes už je to tak, že prý se bude čekat do konce května až přijde vyúčtování za energie a to se rozdělí ( jak psal, prý se to udělá podle pravidel ).... 22.03.2017 jsme spolu sepsali jednoduchou smlouvu, kde stojí pouze: ADRESY Potvrzuji, že jsem dne 22.03.2017 převzal částku 6000Kč jako zálohu proti klíčům od bytu ...adresa... Dále jsem převzal částku...... za nájem a celkem částka. PODPISY Oznámil jsem měsíc dopředu, že budu odcházet, protože jsem tam skončil v práci. On si povídal něco že pro mě bude lepší zůstat kvůli škole a fitku atd.... Nicméně mi sám ještě nabídl, že kdybych chtěl zůstat, mám dát vědět a případného zájemce by zrušil, abych mohl zůstat. Za mne se na to vykašlal, byl líný někoho hledat a teď si vymýšlí proč mi co nedat. Co mohu dělat, přes koho mohu postupovat? Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem, Kratochvil Petr

Dobrý den,

vzhledem k nedostatku informací u Vašeho případu není možno na Vás dotaz přesně odpovědět. Záleží tedy na tom, zda jste byl podnájemcem či nájemcem, za jakých podmínek byl tento podnájemní/nájemní vztah ujednán a podobně. V případě, kdy dochází ze strany pronajímatele (případně nájemce, pokud vy jste podnájemce) k protiprávnímu jednání a není možno se spolu domluvit, nezbude Vám jiná možnost, než se svých nároků domáhat u soudu.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení