Bydlení: Nevrácení kauce z nájemního bytu

Vrácení kauce

Dobry den,chtela bych se zeptat majitelka mi poslala sms zpravu ze mi nebude prodlouzena smlouva ktera mi konci 30.9.2017. Nasla jsem si novy pronajem dala jsem vypoved k 30.6.s tim ze mam za sebe nahradu.majitelka odmitla ze ma svoje lidi. Smlouva mi tedy byla ukoncena k 30.6 dokladem od majitele. Ovsem nekonalo se predani bytu s predavacim protokolem,majitelka si prisla ke me do prace at ji vratim klice od bytu. Nyni mi nechce vratit kauci a jeste po me chce zaplatit uklidovou firmu ze byt byl neuklizeny. Pri vystehovani jsem si vse nafotila a nechala podepsat od svedku kteri byli pritomni pri stehovani. Otazka zni:jestli mam narok na vraceni kauce a jestli ma pravo po me chtit jeste nake penize kdyz byt nebyl predan s predavacim protokolem dekuji za radu .

Vážená paní,

neznáme konkrétní znění Vaší nájemní smlouvy, z Vašeho popisu se však jeví jednání pronajímatelky jako neoprávněné. Kauce je každopádně vratná, a pokud se pronajímatelka rozhodla provést z kauce srážky, mělo by být patrné, jaké srážky a proč byly provedeny. Doporučujeme Vám zadat nám případ se všemi potřebnými podklady. Spolupracující právníci Váš nárok posoudí a vyhodnotí.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení