Pojištění automobilu: Nevrácení přeplatku pojišťovnou

Totální škoda

Dobrý den. Mám KASKO pojistnou smlouvu (povinné+havarijní pojištění). Platím pololetně, v druhém pololetí nastala totální škoda. Pojišťovna uhradila totální škodu, ale přeplatek na pojištění nevrátila. Mám na návrat přeplatku nárok?

Dobrý den,

dle § 13 odst. 2 zákona o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla platí, že pokud zanikne pojištění odpovědnosti před uplynutím doby, na kterou bylo pojištění sjednáno, má pojistitel právo na pojistné do konce kalendářního měsíce, ve kterém pojistné zaniklo. Zbývající část má však povinnost vrátit pouze v případě, jestliže v době do zániku pojištění nenastala škodná událost, anebo taková událost nastala, avšak pojistiteli z této škodné události nevznikne povinnost plnit.