Bydlení: Nevrácený přeplatek za služby po skončení nájmu

Nájemní smlouva Nájemné

Dobry den potrebovala bych poradit ohledne preplatku za služby. jde o to ze jsem bydlela v byte asi 1 rok ,dostala jsem papir za vyuctovani vody kde byl preplatek nejake 2000 kc ,jelikož jsem se odstěhovala ,predala byt v poradku ,oni mi zadny preplatek nevratili.a za 2.bylo vyuctovani ted a prislo mi na starou adresu sek kde mi vraci peníze ,postacka bohužel me nenasla sek odeslali zpatky,ale kontaktovali me z onoho uradu ze pan majitel dal prikaz ty peníze neposilat.ale to nemůže to jsou peníze které mi nalezi i stim 1 preplatkem,muzete mi poradit kde se mam obrátit.uz jsem jim psala dvakrát a zadna reakce.dekuji

Dobrý den,

V případě, že jste měli sjednány úhrady nájemného a záloh na služby zvlášť, je pronajímatel povinen zálohy na služby vyúčtovat, a to nejpozději do konce 4 měsíce po skončení zúčtovacího období. Pokud na službách vznikl přeplatek je pronajímatel povinen Vám tento vydat, přičemž s tímto nárokem je možné obrátit se i na soud. Pro bližší posouzení Vaší situace si prosím zadejte případ.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení