Ostatní: Nevratná záloha za automobil

Koupě automobilu

Dobrý den 14.7.2017 jsem zaplatil nevratnou zálohu 5000 v AAA Kolín,tzv.Závdavek.15.7. jsem telefonicky na centrálu oznámil že auto nebudu kupovat.16.7. jsem toto osobně sdělil v AAA Kolín,neakceptují.Ve smlouvě je po prodlení po dobu delší než 1 měsíc si prodávající Závdavek nechá a dojde k ukončení této smlouvy-rozvazovací podmínka.Nebezpečí škody na automobilu přechází na kupujícího okamžikem převzetí auta nebo okamžikem prodlení s převzetím auta,ač mu s ním prodávající umožnil nakládat.Chci podat ukončení smlouvy písemně.Děkuji za radu.Miroslav Čermák.

Dobrý den,

vzhledem k neznalosti celého obsahu Vaší kupní smlouvy není možné konkrétně odpovědět. Závdavek slouží jakožto jistota ze strany, která jej poskytla, že splní dluh, který pro ni ze smlouvy vyplývá – tzn. v tomto případě, že zaplatíte kupní cenu. Jestliže kupní cenu neuhradíte, může si druhá strana závdavek ponechat. Pokud máte ve smlouvě ujednanou možnost od jejího odstoupení, považuje se závdavek jako odstupné. Jestliže možnost odstoupení od smlouvy není ujednaná, nelze bez udání důvodu, který zákon akceptuje, jednostranně od kupní smlouvy odstoupit. Takovým důvodem by mohla být například skrytá vada automobilu apod.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní