Pracovněprávní nároky: Nevykonání nařízeného přesčasu

Práce přesčas

Dobrý den Může mi zaměstnavatel nařídit přesčas i v případě že nemám hlídání pro své šestileté dítě? Pokud ano co pro mně znamená neuposlechnutí? Například : Moje dcera chodí do školky která je otevřená do 16:00 a zaměstnavatel mi nařídí přesčas do 18:00 je samozřejmé že prostě musím odejít a dceru vyzvednout protože nemám nikoho kdo by jí ze školky vyzvedl čím mě tedy může zaměstnavatel postihnout? Díky za odpověď

Vážená paní,

zaměstnavatel může práci přesčas nařídit pouze z vážných provozních důvodů a zaměstnanec je povinen tuto vykonat, pokud se nejedná o práci přesčas, která přesahuje max. limit ročně. V případě neuposlechnutí se jedná o podstatné porušení kázně a zaměstnavatel Vás může propustit bez nároku na odstupné. Vše však záleží na domluvě se zaměstnavatelem.

S pozdravem,

Vaše nároky